Silk & Progress

Začátek textilní výroby v našem závodě se datuje rokem 1853. V průběhu 19. a 20. století se měnili majitelé i struktura výroby...

Naše společnost

...současná podoba společnosti se začala budovat roku 1993. Dnes naše široká škála nabídky umožňuje našim zákazníkům získat inovativní řešení, které potřebují. Nejsme velká společnost, a proto se můžeme věnovat konkrétním potřebám našich partnerů a soustředit se na detaily.

Naše firma je soukromou společností, která se zabývá malosériovou výrobou vysoce náročných plošných textilií technologiemi tkaní a osnovního pletení. V průběhu posledních 20ti let proběhla významná rekonstrukce výrobních prostor a téměř 100% byly obměněny i výrobní technologie.

Všechny provozy pracují v souladu s ČSN EN ISO 9001:2016 (ISO 9001:2015). Tkalcovna je vybavena nejmodernějšími tkacími stroji s jehlovým a skřipcovým prohozem. Pletárna je vybavena dvou a třípřístrojovými osnovními pletacími stroji.

Naše výrobky jsou vyráběny 24 hodin denně, 5 dní v týdnu na moderních výrobních zařízeních v Moravské Chrastové.

Zpracováváme syntetické multifilamenty a kalibrované monofilamenty na bázi polyamidu, polyesteru, polyvinylchloridu včetně kopolymerů, v menší míře předené příze. Naší specialitou je zpracovávání vláken s nestandardními vlastnostmi (PBT) a vláken z přírodního hedvábí.

SILK & PROGRESS, spol. s r.o. je členem ATOK (Asociace textilního – oděvního – kožedělného průmyslu), CLUTEX (Klastr technických textilií), Hospodářské komory ČR, ČTPT (Česká technologická platforma pro textil).

Reference Vám rádi poskytneme na Vaše vyžádání v konkrétní oblasti užití